6 myśli na temat “Komentarze”

 1. Dzien dobry,

  Moj dziadek Antoni Kaminski byl kierownikiem fabryki prochu bezdymnego w Pionkach k. Radomia ( do 1939 roku) oraz kawalerem virtuti V klasy za walki w 1919 r. na Syberii.

  Pozdrawiam

  Dariusz Tereszkowski-Kaminski

 2. Może mógłbym Pana prosić o więcej informacji. Mamy 4 Kamińskich o imieniu Antoni. Rozszerzylibyśmy notki i te nazwiska z biegiem czasu przestały by być bezosobowe.
  Pozdrawiam i dziękuję za wpis.

  1. Urodzony 12 maja 1894 w Warszawie. Syn Szczepana. Ukończył 6 gimnazjum w warszawie. Oraz wydział chemii Politechniki Warszawskiej.Dowódca kompanii CKM w 1 szym pułku piechoty Brygady Syberyjskiej oraz 83 pułku piechoty 5 Dyw. Syb. Odznaczony krzyżem srebrnym orderu virtuti za walki na Syberii oraz trzykrotnie krzyżem walecznych. Od 1928 roku mieszkał w Pionkach gdzie od lat 30stych był kierownikiem fabryki prochu bezdymnego. Od 1939 w Warszawie związany z partyzantką lewicową, ranny w 1944 w Powstaniu Warszawskim na prawej stronie Wisły. Major WP. Odznaczony krzyżem partyzanckim w 1948 roku. Zmarł w Warszawie w 1956 roku. Pochowany na Powązkach cmentarz cywilny.

   1. Witam
    Bardzo dziękuję za informacje o Antonim Kamińskim. Według Pańskiego opisu można by go przyporządkować do Antoniego Kamińskie z Krzyżem VM o nr. 4687. Ja mam podany stopień wojskowy ppłk a Pan podaje majora.
    Czy posiada Pan gdzieś w swoich zapiskach może nr Krzyża. Wtedy jednoznacznie byśmy przypisali do konkretnej osoby.

    Bardzo dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
    Tomasz Kaminski

    1. Dzień dobry,
     Odznaczony 19/08/1922 nr. krzyża VM 7734. Przydział służbowy w czasie działań na Syberii 9 kompania 3 baon 1szego pułku strzelców im. T.Kościuszki V Dyw. Syberyjskiej a w czasie wojny bolszewickiej 2gi pułk strzelców d-ca kompanii karabinów maszynowych Brygady Syberyjskiej.
     Stopień majora uzyskał po II wojnie światowej. Przed wojną w stopniu kapitana rez.
     Bardzo dziękuję.
     DTK

 3. Witam,moja babcia Maria z domu Kamińska (nauczycielka) ur.8 września 1905 roku w miejscowości Janów (ZSRR) była jedynaczką.Ojciec Marii Kamińskiej nazywał się Jakub Kamiński .Jego brat to Antoni Kamiński, a matka Irena(brak danych).Wszyscy pochodzili z Kresów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *